Vízia projektu

Cieľom projektu je vytvoriť pokojné miesto na víkendový oddych. Miesto, kde sa budú tešiť vaše deti. Miesto, kde nebudete myslieť na prácu či iné povinnosti. Vašou jedinou starosťou bude rozhodovanie sa medzi turistikou, lyžovaním, cyklistikou či len vychutnávaním si výhľadu z vášho balkóna s kávou v ruke.

90-apartmánov

3 apartmánové domy, 66 apartmánov

V roku 2022 sme získali stavebné povolenie a začali s výstavbou apartmánových domov. V prvej fáze sme úspešne našli apartmánom v objekte C svojich majiteľov. V druhej a tretej etape sme ponúkli apartmány v dalších dvoch objektoch, ktoré sú momentálne v predaji.

Manuál štandardu zariadenia

SKI Litmanová

Chcete byť na svahu prvý? Apartmánový komplex sa nachádza priamo pod lyžiarskym strediskom. Ski Fakľovka ponúka viac ako 2 km zjazdoviek, kde si na svoje prídu začiatočníci ale aj skúsený lyžiari. Pri prevýšení 280 m je k dispozícii 5 lyžiarskych vlekov. 

Z vrcholu Fakľovky (945 m) je pekný výhľad na okolitú prírodu i Vysoké Tatry. Milovníci turistiky odtiaľ môžu podnikať túry po hrebeňoch Pienin. V stredisku je možnosť kompletných stravovacích služieb v štýlovej čajovni goralského typu a bufetu priamo na svahu. Je tu tiež požičovňa lyžiarskeho výstroja a ski-servis.

Zdroj: www.skilitmanova.sk

Technické nákresy

Architektúra s ohľadom na prírodu

“Osadenie stavby rešpektuje ochranné pásmo vodných tokov a zároveň tento priestor je ponechaný bez akýchkoľvek stavebných činností. Súčasná, existujúca stromová vegetácia (zdravé krajinársky hodnotné dreviny) sa v najväčšej miere zachovávajú. Brehova a sprievodná stromová vegetácia ostáva nedotknutá.”

Hlavný architekt, ing. arch. Rudolf Kruliac

Parkovanie-apartmány-litmanova

Parkovacie miesta

Parkovacie miesta budú k dispozícii pri každom apartmánovom dome za doplatok. Ich rezervácia je možná ako súčasť rezervácie apartmánu. 

Aktuálne dostupné parkovacie miesta 

Po dokončení Apartmánového domu C bude k dispozícii aj garáže, umiestnené na prízemí apartmánového domu.

Situácia na mape

Všetky objekty sa nachádzajú v rámci lyžiarskeho areálu, ktorý  pozostáva z prístupu z cestnej komunikácie a následným záchytným parkoviskom, ktoré je využívane aj pre putne miesto na hore Zvir.

Ďalej severne je umiestnený vstupný objekt s požičovňou športových potrieb., kanceláriou a skladmi, za ním nasleduje druhé parkovisko. Pozdĺž potoka Rozdiel sa nachádza malé parkovisko a objekt s poskytovaním stravovacích služieb – bufet s kapacitou 70 miest, s verejnými WC, pokladňou a zázemím.

Za bufetom je objekt lyžiarskeho vleku o dĺžke 600m. Z hornou stanicou 600m vleku smerom západným je spodná stanica 806m vleku a s hlavnou zjazdovkou. Za bufetom je umiestnený malý detský lyžiarsky vlek. Areálom prechádza poľná cesta na turistický hraničný priechod Litmanová – Jaworky  otvorený  v lete od 7  do 19 hod a v zime od 9 do 16 hod.

Situácia_Litmanová

Kvalitné materiály

Projekt čerpá z dlhoročných skúseností tímu architektov a projektantov okolo ing. arch. Rudolfa Kruliaca, ktorý má vo svojom portfóliu desiatky realizácií v danom segmente. Objekt po stránke architektonickej je navrhovaný podhorského charakteru so sedlovou krížovou strechou, s vikiermi so sklonom 45 stupňov, v tvarosloví kúpeľnych stavieb – s drevenými prvkami na fasáde. Fasáda je riešená v kombinácií kamenného obkladu sokla, škrabanej omietky, dreveného obkladu podkrovia. Krytina je navrhovaná z oceľovej škridle s kremičitým posypom – bridlicovo čiernej farby.